POZYSKIWANIE I WYKORZYSTYWANIE INFORMACJI W SFERZE PUBLICZNEJ

studia podyplomowe

Kształcenie na studiach podyplomowych „Pozyskiwanie i wykorzystywanie informacji w sferze publicznej” przeznaczone są dla absolwentów prawniczych, humanistycznych oraz ekonomicznych kierunków studiów, które często nie przygotowują ich do praktycznego wykonywania zawodu. Studia w szczególności skierowane do osób, które zamierzają lub wykonują zawód funkcjonariusza służb mundurowych (Policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Żandarmeria Wojskowa, Krajowa Administracja Skarbowa, Inspekcja Transportu Drogowego), służb specjalnych (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego) oraz przedstawicieli sektora prywatnego zajmującego się audytem śledczym, finansami oraz usługami detektywistycznymi i ochroną osób i mienia.

Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych I, II stopnia, jednolitych studiów magisterskich kierunków humanistycznych, ekonomicznych oraz prawniczych wykonujących lub zamierzających wykonywać zawód funkcjonariusza służb mundurowych, służb specjalnych oraz przedstawicieli sektora prywatnego zajmującego się audytem śledczym, finansami oraz usługami detektywistycznymi i ochroną osób i mienia.

Wymagania: wykształcenie wyższe.

Zasady naboru: na podstawie złożonego kompletu dokumentów, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

HARMONOGRAM REKRUTACJI NA STUDIA

ETAPY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO:

Termin rejestracji internetowej: 17.01–5.03.2022 r.

Termin składania dokumentów: 17.01–5.03.2022 r.

Miejsce składania dokumentów:
ul. Koszarowa

Termin rozpoczęcia studiów: marzec 2022 r.

Kandydaci na studia podyplomowe składają w miejscu wskazanym przez jednostkę organizacyjną prowadzącą studia, następujące dokumenty:

• podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wydrukowane z systemu IRK;
  • kserokopię dyplomu poświadczoną notarialnie bądź przez jednostkę przyjmującą dokumenty;
  • zaświadczenie o posiadaniu przygotowania pedagogicznego lub akt nadania stopnia awansu zawodowego (dotyczy studiów przeznaczonych dla nauczycieli).

Od cudzoziemców wymagamy dodatkowo:

• przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka polskiego minimum na poziomie B1.

Potwierdzeniem znajomości języka polskiego jest jeden z niżej wymienionych dokumentów:

1. zaświadczenie o ukończeniu kursu przygotowawczego do podjęcia kształcenia w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego;
      2. certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania znajomości Języka Polskiego jako Obcego;
      3. zaświadczenie wydane przez Szkołę Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zwolnieni z konieczności przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka polskiego minimum na poziomie B1 są kandydaci posiadający:

1. zezwolenie na pobyt stały;
      2. Kartę Polaka;
      3. świadectwo dojrzałości wydane w polskim systemie oświaty;
      4. dyplom ukończenia studiów wyższych w polskim języku wykładowym.

Uwaga!
Uczestnikiem studiów podyplomowych w Polsce może zostać osoba, która posiada kwalifikację pełną co najmniej na poziomie 6 uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki. Oznacza to, że Twój zagraniczny dyplom daje prawo do ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe w polskiej uczelni, jeżeli spełnia jedno z poniższych kryteriów:

1. został uznany za równoważny z polskim odpowiednikiem na podstawie umowy międzynarodowej, lub
  2. został uznany za równoważny z polskim odpowiednikiem w drodze nostryfikacji, lub
  3. został uznany za równorzędny z polskim dyplomem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji pełnej co najmniej na poziomie 6 Polskiej Ramy Kwalifikacji na podstawie przepisu art. 326.1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (dotyczy dyplomów z państw członkowskich UE, OECD i EFTA).

Ocena zagranicznych dyplomów z punktu widzenia polskiego prawa – link.

Zagraniczne dyplomy nie uprawniają do ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe jeżeli:

1. instytucje, które je wydały lub instytucje, w których prowadzone było kształcenie:
    1. nie były akredytowanymi uczelniami w dniu wydania dyplomu lub realizowały program studiów nieposiadający akredytacji w dniu wydania dyplomu;
    2. nie działają w systemie szkolnictwa wyższego żadnego państwa;
  2. program studiów wyższych albo jego część była realizowana niezgodnie z przepisami państwa, na którego terenie było prowadzone kształcenie.
KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe POZYSKIWANIE I WYKORZYSTYWANIE INFORMACJI W SFERZE PUBLICZNEJ1950

Kierownik studiów: dr hab. Adriana Dudek

ul. Koszarowa 3/21 , 351-149 Wrocław