Uniwersytet Wrocławski

REKRUTACJA

MENU

PSYCHOLOGIA ZARZĄDZANIA

studia podyplomowe

Opis kierunku:

Podyplomowe studia „Psychologia Zarządzania” są studiami typu doskonalącego. Przeznaczone są dla osób pragnących pogłębić wiedzę i umiejętności skutecznego zarządzania zespołem, poznawania własnych mocnych stron liderskich a także obszarów kompetencji wymagających dalszego rozwoju.  Studium podyplomowe przeznaczone jest dla kadry kierowniczej, ale także specjalistów HR, członków rad nadzorczych, pracowników oświaty oraz organizacji  zajmujących się promocją, badaniami marketingowymi oraz zarządzaniem kadrami.

Podczas zajęć słuchacze poznają koncepcje psychologiczne a także liczne metody i narzędzia służące rozwiązywaniu problemów organizacyjnych oraz zarządczych w organizacjach.

Formy zajęć: warsztaty, treningi i wykłady, obejmują 220 godzin. Zajęcia prowadzone są w systemie zaocznym (sobota-niedziela w godz. 9 – 18).

Zajęcia prowadzone są przede wszystkim przez pracowników Instytutu Psychologii  – nauczycieli akademickich z wieloletnim doświadczeniem praktycznym a także współpracowników zewnętrznych – trenerów, diagnostów, coachów.

Wykłady 50 godzin, warsztaty 170 godzin, łącznie 220 godzin.

Czas trwania studiów: 2 semestry – 220 godzin

Uzyskane kwalifikacje: Słuchacze zdobywają wiedzę nt. doboru pracowników z wykorzystaniem metod jakościowych i ilościowych. Uczestniczą w symulacji Assessment Center, co ma na celu nabycie umiejętności formułowania wymagań, opracowywania zadań adekwatnie do wymagań stanowiska, sztuki obserwacji (arkusze obserwacyjne, skale szacunkowe), syntezy wyników uzyskanych różnymi metodami przez zespół obserwatorów. Zapoznają się z możliwościami i ograniczeniami oceny efektywności różnych form doskonalenia pracowników (rozmowa oceniająca, coaching). Nabywają umiejętności w diagnozie stylów kierowania na podstawie wskaźników obserwacyjnych i danych kwestionariuszowych. Uczą się konstrukcji systemów motywowania oraz stosowania konkretnych technik motywowania pracowników. Zdobywają wiedzę z zakresu analizy konfliktów, stylów ich rozwiązywania wraz z aktualną wiedzą naukową z psychologii stresu i radzenia sobie z nim. Poprzez możliwość czynnego udziału w symulowanych sytuacjach negocjacyjnych, poznają własny styl działania, indywidualne predyspozycje i cechy. Poznają techniki asertywnego radzenia sobie w pracy zawodowej, doskonalą umiejętność pozytywnej i elastycznej autoprezentacji w sposób adekwatny do problemu i sytuacji oraz umiejętność podejmowania decyzji.

Więcej informacji o kierunku

Rekrutacja 2022/2023:

Wymagania: ukończone studia wyższe licencjackie/magisterskie

Zasady naboru: po uzyskaniu informacji w systemie IRK o zakwalifikowaniu do przyjęcia, kandydat/ka dostarcza dokumenty, co jest warunkiem przyjęcia na studia. Po otrzymaniu informacji o przyjęciu na studia, kandydat/ka zostaje zarejestrowany/a w Uniwersyteckim Systemie Obsługi Studenta, tzw. USOS i otrzymuje indywidualny numer wirtualnego indeksu, który stanowi login do USOS.  Dziekanat generuje umowy z indywidualnym kontem słuchacza (jest uwidoczniony w systemie USOS w zakładce Płatności). Wpłaty (całości lub pierwszej raty) należy dokonać w ciągu siedmiu (7) dni po podpisaniu umowy.

 


 

HARMONOGRAM REKRUTACJI NA STUDIA

ETAPY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO:

Termin rejestracji internetowej: 10.06–10.10.2022 r.

Termin składania dokumentów: 15.09–15.10.2022 r.

Miejsce składania dokumentów:
Instytut Psychologii
ul. Jana Władysława Dawida 1
50-527 Wrocław
sala numer 36 (I piętro) – Sekretariat Instytutu Psychologii UWr.

Planowany termin rozpoczęcia studiów: październik 2021 r.

Kandydaci na studia podyplomowe składają w miejscu wskazanym przez jednostkę organizacyjną prowadzącą studia, następujące dokumenty:

  • podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wydrukowane z systemu IRK;
  • kserokopię dyplomu poświadczoną notarialnie bądź przez jednostkę przyjmującą dokumenty;
  • zaświadczenie o posiadaniu przygotowania pedagogicznego lub akt nadania stopnia awansu zawodowego (dotyczy studiów przeznaczonych dla nauczycieli).

Od cudzoziemców wymagamy dodatkowo:

  • przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka polskiego minimum na poziomie B1.

Potwierdzeniem znajomości języka polskiego jest jeden z niżej wymienionych dokumentów:

      1. zaświadczenie o ukończeniu kursu przygotowawczego do podjęcia kształcenia w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego;
      2. certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania znajomości Języka Polskiego jako Obcego;
      3. zaświadczenie wydane przez Szkołę Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zwolnieni z konieczności przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego znajomość języka polskiego minimum na poziomie B1 są kandydaci posiadający:

      1. zezwolenie na pobyt stały;
      2. Kartę Polaka;
      3. świadectwo dojrzałości wydane w polskim systemie oświaty;
      4. dyplom ukończenia studiów wyższych w polskim języku wykładowym.
  • kserokopię polisy ubezpieczeniowej na wypadek choroby na okres kształcenia w Polsce albo Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego albo kserokopii umowy z NFZ poświadczonej przez osobę przyjmującą dokumenty w Uniwersytecie Wrocławskim
  • apostille lub legalizacja dyplomu zagranicznego wydanego poza granicami Polski
  • tłumaczenie przysięgłe wszystkich dokumentów sporządzonych w języku innym niż język polski

Uwaga!
Uczestnikiem studiów podyplomowych w Polsce może zostać osoba, która posiada kwalifikację pełną co najmniej na poziomie 6 uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki. Oznacza to, że Twój zagraniczny dyplom daje prawo do ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe w polskiej uczelni, jeżeli spełnia jedno z poniższych kryteriów:

  1. został uznany za równoważny z polskim odpowiednikiem na podstawie umowy międzynarodowej, lub
  2. został uznany za równoważny z polskim odpowiednikiem w drodze nostryfikacji, lub
  3. został uznany za równorzędny z polskim dyplomem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji pełnej co najmniej na poziomie 6 Polskiej Ramy Kwalifikacji na podstawie przepisu art. 326.1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (dotyczy dyplomów z państw członkowskich UE, OECD i EFTA).

Ocena zagranicznych dyplomów z punktu widzenia polskiego prawa – link.

Zagraniczne dyplomy nie uprawniają do ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe jeżeli:

  1. instytucje, które je wydały lub instytucje, w których prowadzone było kształcenie:
    1. nie były akredytowanymi uczelniami w dniu wydania dyplomu lub realizowały program studiów nieposiadający akredytacji w dniu wydania dyplomu;
    2. nie działają w systemie szkolnictwa wyższego żadnego państwa;
  2. program studiów wyższych albo jego część była realizowana niezgodnie z przepisami państwa, na którego terenie było prowadzone kształcenie.
KierunekOpłata semestralna [PLN]
Studia Podyplomowe "Psychologia Zarządzania"3200

Kierownik studiów: dr Magdalena Ślazyk-Sobol
sekretarz studiów: mgr Filip Pech
Instytut Psychologii
ul. Jana Władysława Dawida 1
50-527 Wrocław
tel. +48 71 3672001 wew. 134,
fax +48 71 3671814
zarzadzanie@psychologia.uni.wroc.pl
filip.pech@uwr.edu.pl

Instytut Psychologii
ul. Dawida 1
50-527 Wrocław
sala numer 36 (I piętro) – Sekretariat Instytutu Psychologii UWr.